2024. 04. 25.
KERESKEDÉSI TERV

Készítettem a számotokra egy videót, amiben bemutatom, hogy mi az az 5 tényező, amiket követek a napi riportok elkészítésénél.
 
Ez magyarázatot ad a szintekre, amiket használok, és a logikára, amit követek az elképzelések elkészítésekor:

altcoin
figyelőlista

Minden nap elkészítem az adott nap leginkább érdekesnek ígérkező altcoinjainak a listáját – HA van mozgás, ezekre érdemes koncentrálni (természetesen piacszintű esésnél ezek is esni fognak).

 

ONDO
PEPE

KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE

Az alábbiakban kielemezzük a TOTAL3 és USDT.d helyzetetét – felmérjük, hogy érdemes-e éppen altcoinok emelkedésére számítani, avagy a piac nem kedvez nekik.

TOTAL3 legutóbbi kereskedési trigger: a tegnapi terv tökéletesen működött, és a TOTAL3 lepattant a 687B-s szintről – most két lehetőség áll előttünk:

-lehet bikásan visszatesztel az árfolyam egy FIB szintet, ezzel egy magasabb aljat kapunk, és mehetünk feljebb

-mivel az egész emelkedés elég gyanús volt, ezért könnyen lehet, hogy csinálnak az altok még egy mélypontot lejjebb

Ezt csak az idő fogja eldönteni, mindenesetre érdemes figyelni a jelzett FIB szinteknél

USDT.d legutóbbi kereskedési trigger: az eddigi árfolyam alakulás alapján nekem nem tűnik valószínűleg, hogy a jelenlegi 4.86% körüli szintnél megállna az emelkedése.

Megtört egy falling wedge alakzat felfelé, miután visszatesztelte a korábbi kitörés kiindulópontját (limezölddel), ezért vagy a golden pocketnál várnék fordulást (4,95% körül), vagy pedig a korábban említett 5.25%-os szint körül.

TOTAL3 4 órás momentum: medvés

USDT.d 4 órás momentum: bikás (piacnak medvés)

TOTAL3
USDT.d
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-tegnap ezt írtam: „mind a TOTAL3-nál, mind az USDT.d-nél van egy olyan szint, ami kicsivel felette van a mostani csúcsértéknek, és lehetséges fordulási pont (TOTAL3 687B, USDT.d 4.58% – korábbi kitörés kiindulópontja)”
 
-most egyelőre várnunk kell, hogy a fenti képen jelölt visszahúzási szinteken történik-e jó reakció

bitcoin elemzés

A helyzet változatlan a tegnap leírtakhoz képest, csak már az árfolyam is tükrözi ezt: nincs Coinbase premium (=az USA jelenleg nettó eladó), és nincs spot vásárlás sem (vagyis az eddigi emelkedés nagyon törékeny, ahogy longokat zárnak a kereskedők).

A 62 000 dolláros szint érdekes lehet egy pattanásra, de én mélyebb visszahúzásra számítanék, így a korábban is jelzett 58 000$-os és 52-53 000$-os szintekre koncentrálok leginkább (62-nél is lehet longolni, de rövidebb távra terveznék csak).

1. kép - 4 órás időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-a megadott szintekre várok: 62 000, 58 000 és 53-52 000$, ezeknek az elérésekor a reakció alapján cselekednék

 

RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000

Tegnap egy meglehetősen medvés helyzetet láthattunk ES-en, ugyanis deviálta egy (feltételezett) zóna tetejét, amit zölddel jelöltem.

Normál logika szerint most abból kell kiindulnunk, hogy a zóna alját is deviálja van, és ugye lehetségesnek is tartottam még egy aljpontot az S&P 500-on, nézzük, hogy megkapjuk-e, vagy a midrange-nél/FIB szintnél pattan-e az árfolyam, magasabb aljat csinálva.

Ma GDP adatok jönnek, utána hamarosan hónapzárás, nem lenne meglepő, ha felteszik a kereskedőket arra a bizonyos rollerre, de én csak a technikai felállásokat fogom figyelni.

Ha a US10Y felszúr a 4.72%-os szintig, és onnan elutasítódik, akkor viszont én úgy gondolom, hogy megkaptuk a kamatok csúcsát, és ez támogatni fogja a részvényeket.

1. kép - ES 1 órás időtáv
2. kép - NQ 1 órás időtáv
3. kép US2000 1 órás időtáv
4. kép US10Y 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:

-valamilyen technikai setupra várok, failed breakdown, kitörés a nyitási zónából (részvényeknél ez a piacnyitás utáni 1 óra ugye) vagy 4 órás csúcs/alj visszatesztje