vi. kereskedési rutin kialakítása
Attól, hogy több időt töltesz a képernyő előtt, nem feltétlen leszel jobb kereskedő. A túlkereskedés az egyik leggyakoribb hiba, amin sok pénzt veszíthetsz, ezért mindenképp érdemes elkerülni.
A megfelelő kereskedési rendszer mellett szükséged van egy kereskedési rutinra, aminek a segítségével kevesebb idő befektetésével érhetsz el több profitot.
Ebben az anyagban megosztom azt a táblázat sablont, amit én is használok, hogy könnyebbé tegyem a magam számára a kereskedést.
I. PILLÉR: FIGYELŐLISTA ÖSSZEÁLLÍTÁSA
II. PILLÉR: PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETÉNEK ISMERETE
Miután kiválasztottuk a legígéretesebb coinokat, még mindig fel kell ismernünk, hogy a piac általános helyzete lehetővé teszi-e az emelkedést, vagy a piac lefelé tart (ebben az esetben az erős coinok is esnek, csak kevesebbet).
Mindig az algoritmusokkal kell haladnunk – ha az egész piac eladásra készül, akkor felesleges próbálgatni megtalálni azt a coint, ami épp emelkedhet egy kicsit, hanem érdemesebb a könnyebb időkre készülni.
III. PILLÉR: különálló coinok elemzése - tervek és triggerek
A tréning résztvevői számára készítek egy 30+30 coinból álló listát, ahol folyamatosan frissítem az egyes altcoinok helyzetét.
Az elemzési napom egyik fontos része ezeknek az áttekintése, hiszen napról-napra változhat a helyzet, ahogy lejátszódnak kereskedési triggerek és tervek.
Annak ellenére, hogy én ezt biztosítom, természetesen Neked is el kell végezned a saját elemzésedet, és a számodra érdekes coinokat áttekinteni.
IV. PILLÉR: KERESKEDÉS VÉGREHAJTÁSA és menedzselése
Hiába van meg a jó ötlet, ha nem látod, amikor teljesülnek a triggerek, és nem megfelelően hajtod végre a kereskedést.
Érdemes a kereskedési rendszer részeként a pozíciók méretezésére vonatkozóan is szabályokat kialakítani, és ezzel egy sor döntést automatizálhatsz, hogy magabiztosabban húzhasd meg a ravaszt.
A kereskedési rutin utolsó pillére, hogy amikor lépni kell, akkor a terveknek megfelelően indíthasd és menedzselhesd le a pozíciódat.