2024. 04. 18.
KERESKEDÉSI TERV

Készítettem a számotokra egy videót, amiben bemutatom, hogy mi az az 5 tényező, amiket követek a napi riportok elkészítésénél.
 
Ez magyarázatot ad a szintekre, amiket használok, és a logikára, amit követek az elképzelések elkészítésekor:

altcoin
figyelőlista

Minden nap elkészítem az adott nap leginkább érdekesnek ígérkező altcoinjainak a listáját – HA van mozgás, ezekre érdemes koncentrálni (természetesen piacszintű esésnél ezek is esni fognak).

 

SUI
NEAR
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:

-nehéz jelenleg bármilyen altcoint longolni, kevesebb gyengeséget mutatnak, mint eddig, de erőt továbbra sem

KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE

Az alábbiakban kielemezzük a TOTAL3 és USDT.d helyzetetét – felmérjük, hogy érdemes-e éppen altcoinok emelkedésére számítani, avagy a piac nem kedvez nekik.

TOTAL3 legutóbbi kereskedési trigger: tegnap a BTC aljpontja kiütésre került, de az altok nem omlottak össze.

Ez arra utal, hogy elkezdtek erőt mutatni, és könnyen lehet, hogy megvolt az alja az alt piacnak. Nekem sokkal „elegánsabb” lenne, ha még kiütné az alját, tesztelné a golden pocket alját, és ott fordulna, de ez arra utal, hogy ez csak akkor következik be, ha a BTC 53 000-ig megy le.

USDT.d legutóbbi kereskedési trigger: tegnap kiütésre került a korábbi csúcspont, és fordult a piac (emelkedett), de nekem ez a mozgás olyannak tűnik, mintha long pozikat próbálnának becsalogatni, mielőtt a következő 1 hét során valamikor felmenne az USDT.d a golden pocketig, likvidálva ezeket az új longokat.

Persze nem kizárt, hogy ez egy double top, de jelenleg zónázó környezetben vagyunk, nem az elmúlt hónapok erős felfelé trendjében, és ilyenkor ezek valószínűbb, hogy kiütésre kerülnek, mert nincs elég organikus vásárló, hogy mások likvidálása nélkül felmehessen a piac.

TOTAL3 4 órás momentum: bikás

USDT.d 4 órás momentum: bikás

TOTAL3
USDT.d
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-a piac időzítéséhez szerintem a legjobb jelenleg az USDT.d grafikonja – nem tudom, hogy meddig megy le a piac TOTAL3/TOTAL-on, de az USDT.d-n logikusabb és kevesebb szint van, ami szóba jöhet: vagy a 2 csúcs kisöprése, vagy a golden pocket tesztje

 

bitcoin elemzés

Továbbra sem mutat erőt, és egyre gyanúsabbnak tűnik az 57 481-es szint közelgő tesztje, ahonnan mindenképp várnék egy pattanást.
 
Azelőtt nem érdemes longolni, mert mindenki, aki nem FOMO/skalpból vásárol, szerintem ott lesz csak hajlandó bármi hosszabb távra szóló kereskedést nyitni, tehát ott van a likviditás, ami kell a piacnak, nem itt. 

Sajnos minél többet nézem a grafikonokat (főleg a TOTAL-t), annál inkább valószínűnek tűnik, hogy még ott sem fog megállni, de nem nagyon van másnak értelme, mint ott longolni a pattanást, és várni, hogy elég lesz-e, max gyorsan profitot realizál az ember.

1. kép - 4 órás időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-egyelőre nincs bikás setup itt, nem érdemes erőltetni

 

RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000

Sajnos továbbra sincs meg az alja a piacnak, tegnap egy szép pattanás után piacnyitáskor már elbukott a próbálkozás, és „még egy emelettel lejjebb” ment a piac.

Ma már viszont megint olyan a helyzet, hogy érik egy long helyzet – a DXY megindult lefelé, ahogy a US10Y (érdekes, mert semmi új fejlemény nem volt, ami a kamatokat érintené).

Meg akarom várni a piacnyitást, hogy csak annyi történt, hogy az alacsony volumenű post market/pre market órákban indult meg az emelkedés, vagy holnap lesz long trigger piacnyitás után.

Őszintén, nekem rettenet büdös, hogy tegnap szakadó várható kamat mellett is esett a piac, tehát pont ennek kellett volna hoznia a fordulást, de lehet egyszerűen egy egy napos manipulációról van szó, és mehet felfelé – én legalább egy pattanást várnék, a kérdés csak a honnan.

1. kép - ES 1 órás időtáv
2. kép - NQ 1 órás időtáv
3. kép US2000 1 órás időtáv
4. kép US10Y 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-long triggerre várok, ami vagy egy failed breakdown lesz a nap kései részében, vagy pedig egy bikás kitörés az USA piacnyitás utáni initial balance-ból

-a US2000 egyelőre gyenge a többihez képest, látszik, hogy először a nagy részvényeket kezdik el vásárolni – a csökkenő kamatláb viszont leginkább a tech részvényeknek kedvezne a NASDAQ-en