ii. kriptovaluta projektek kiválasztása

A kriptovaluta piacon folyamatos a tőke rotációja a projektek között, ami valahol kilövést, valahol pedig visszaesést jelent.

Gyakran változnak az úgynevezett „narratívák”, hogy a piac éppen miben látja a legnagyobb lehetőséget, ez pedig az agresszív vásárlások és alacsony piaci kapitalizáció miatt jelentős növekedést hoz.

Például a Bitcoin ETF elfogadása előtti hónapokban indult több projekt, amik a BTC blokkláncára épültek – ezek a BTC erőssége miatt messze túlteljesítették az Ethereumhoz kapcsolódó projekteket ebben az időszakban. 

Egy másik példa a Facebook metaverzum felé történő elmozdulása óriási növekedést hozott az ezzel kapcsolatos kriptó projektek coinjainak az értékében, de volt „kínai” narratíva (melyik coinok profitálnának a kínai kriptó szabályozás lazulásából?), és persze „AI coin” narratíva is.

Az Ethereum ETF elfogadása előtti hónapokban hasonló jelenség várható, de például egy sikeres kriptó játék megjelenése is hónapokig tartó bikapiacot hozna a „gameFI” coinoknál.

Ezeknek a mozgásoknak és rotációknak a kiismerése hatalmas előny egy bikapiacon.

bikapiac
kereskedés

A kriptó bikapiacon az emberek kapzsikká válnak, a kockázatérzet eltűnik, és ezért nagyon aggresszív emelkedések és visszaesések következnek be rövid idő alatt.

Ilyenkor 3 dologra kell figyelned:

-lásd át, hogy melyik szektor felé fordul épp a piac figyelme (erről bővebben a videóban)

-és kerüld el, hogy egy „kihűlő” szektorban lévő coinban tartsd a pénzed (ne vásárolj bele, és ha korábban vetted, akkor realizálj profitot)

-és mindenképp legyél óvatos a tőkeáttétes pozíciókkal, mert a legjobb környezetben is gyakoriak a 10-20-30%-os árfolyambeli lerántások rövid idő alatt

Szintén nagyon fontos, hogy ismerd fel, hogy egy dübörgő bikapiacon a technikai elemzés szabályai sokszor kirepülnek az ablakon. 

Ilyenkor teljesen irracionális mértékű emelkedések is történnek, és a legegyszerűbb logikát érdemes használni – ha minden felfelé megy, akkor neked nem azon kell gondolkodni, hogy mikor fordul le a piac, hanem be kell szállnod a felfelé menetbe. 

források, ahonnan érdemes tájékozódni

A kriptovaluta piacon RENGETEG a rossz információ.
 
A legtöbb sok százezres Youtube követőtáborral bíró influencer valójában ide tartozik, mivel ekkora közönséget szinte csak clickbaittel és óriási növekedést ígérő jóslatokkal lehet gyűjteni.
 
Ezért azt javaslom, hogy Youtube-ot csak és kizárólag arra a célra használj, hogy kriptovaluta projektekről tájékozódj. 

Bármilyen kereskedéssel/befektetéssel kapcsolatos ötlet jó eséllyel túl van hypeolva, és egyszerűen erre nem a megfelelő platform.
 
A valóban jó kereskedők, és legfontosabb szereplői a piacnak Twitteren (újabban X.com) osztják meg a terveiket.
 
Az alábbiakban összegyűjtöttem olyan forrásokat, akikre valóban érdemes figyelni, és megosztom, hogy én kiket követek.
 
Ezzel együtt is kulcsfontosságú kiemelni, hogy sokszor egy tanács helyessége is az időzítéstől függ (lehet egy coin értéke feleződik, mielőtt 10x-eződne), és a befektetési döntéseidért kizárólag Te vagy felelős.

narratívák
és projektek

Az alábbiakban megmutatom, hogy hogyan tudjuk felismerni az egyes narratívák között a pénz mozgását.

kiválasztás technikai elemzés alapján

A tréning későbbi részében részletesen beszélünk a technikai elemzésről, és természetesen ez alapján is érdemes eldönteni, hogy épp melyik coin kínál jó lehetőségeket.

Mivel erről még egyelőre nem esett szó, ezért csak linkként elhelyezem a kapcsolódó részeket:
-monitoring rendszer kialakítása
-túlteljesítők felismerése