2024. 06. 04.
KERESKEDÉSI TERV

altcoin
figyelőlista

Minden nap elkészítem az adott nap leginkább érdekesnek ígérkező altcoinjainak a listáját – HA van mozgás, ezekre érdemes koncentrálni (természetesen piacszintű esésnél ezek is esni fognak).

 

KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE

TOTAL legutóbbi kereskedési trigger: elég nehéz most véleményt mondani, kicsit a semmi közepén vagyunk, többször pattant az árfolyam leszakadás nélkül (=sok likviditás kerülne kiütésre egy új eséssel), de közben egy ideje nem voltunk a zóna tetejénél (=sok likviditás lenne kiütve ott is).

Tipikusan kiegyensúlyozott piacokon nem akarunk kereskedni, mert mehet bármerre. 

Nehéz helyzetben vannak a medvék, mert napok óta rendszeresen felfelé törik meg a napnyitási zóna, és narancs csökkenő trendvonalat is megtörte az árfolyam. Szerintem itt alacsonyabb winrate-re számítva lehet csak erős altokat longolni (tehát belekalkulálva azt, hogy simán lehet stoploss a vége, de ezt elfogadod, hogy legyen kitettséged egy ralli esetén) – vagy lehet várni egy erősebb mozgást/kitörés elindulását. 

TOTAL2 legutóbbi kereskedési trigger: érdemi változás nem volt tegnap óta, pumpált egyez az árfolyam, és vissza is jött ugyanoda, tehát zónázunk jelenleg, arra kell számítani, hogy a legtöbb mozgás vissza fog fordulni. 

Szerintem ez fárasztás egy nagy emelkedés előtt, de mivel képtelenség biztosnak lenni benne, ezért indokolt az óvatosság továbbra is.

 

TOTAL
TOTAL2

TOTAL3 legutóbbi kereskedési trigger: tegnap óta a helyzet változatlan, bár azért egy kicsit jobb a helyzet, tekintve, hogy nem tudták lelökni az árfolyamot. 

Továbbra is: bikás jel a csatorna aljának visszaszerzése, a golden pockethoz történő esés pedig jó long lehetőség lenne. 

USDT.d legutóbbi kereskedési trigger: szintén változatlan helyzet tegnap óta, nem is történt semmi  számottevő, leszámítva azt, hogy jobb helyzetbe került, hogy eshessen (és a piac így rallizhasson).

TOTAL3
USDT.D

bitcoin
elemzés

Tegnap ezt írtam, és továbbra is áll: 68 925$ továbbra is a kulcsszint, és azon áll vagy bukik a folytatás, hogy sikerül-e tartani. 

Az optimális helyzetnek továbbra is azt tartom, ha lejjebb megyünk 66 000 közelébe, de nem biztos, hogy megkapjuk – ha viszont igen, akkor fontos, hogy ne úgy gondoljunk erre, hogy „jaj mennyit esett, elveszette a trendvonalat, milyen rossz”, hanem legyünk készek ott longolni. 

Most egy kicsit valószínűbbnek tartom, hogy innen rögtön kitörünk, és 2 hét konszolidáció után erőset megy ismét a BTC, de nyilván a fentiek miatt indokolt az óvatosság. 

1. kép - 4 órás időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 1 órás időtáv

ETHEREUM
elemzés

Az ETH annyiban egyszerűbb, hogy itt színtisztán egy zóna van, és azt kell kereskedni:

-zóna alja long

-kitörés long

Ahogy látszik, reggel még megpöccentette a midrange-et, ami bikás szerintem, lehet egy utolsó teszt emelkedés előtt, de ezt csak akkor látjuk, ha elkezd több erőt mutatni. 

1. kép - ETHBTC 4 órás időtáv
2. kép - ETH 1 órás időtáv

RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000

A tegnapi terv gyorsan invalidálódott (ugye az 5286-ot elvesztette az árfolyam szinte nyitás után azonnal), viszont felállt egy másik gyönyörű setup, amikor is pontosan a 0.618-as szintről (golden pocket teteje) pattant az árfolyam, így valószínűvé téve, hogy egy Elliot Wave 3 vagy 5 hullámos impulzust láthatunk majd, aminek itt indult a 3. hulláma felfelé. 

Ennek sikerült az aljához közel elkapni, és így 0-ba lehet tenni szinte azonnal a stoploss-t. 

1. kép - ES 1 órás időtáv
2. kép - US10Y