2024. 05.16.
KERESKEDÉSI TERV
altcoin
figyelőlista
KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE
TOTAL legutóbbi kereskedési trigger: megtörtént a kedvező CPI adatok után a kitörés felfelé, hiszen az elmúlt időszak shortjaiból sokat squeezeltek, vagy elkezdtek lezárni.
A korábbi shortok kiütése még nem feltétlen jelenti új vásárlók belépését, ehhez vagy egy bikás visszateszt kell, ami támasszá fordít egy korábbi ellenállást (2.28T vagy 2.26T), vagy pedig annyira bikásnak kell lennie a piacnak, hogy új ellenállásokat is áttörjön (pl 2.36T-nél).
Ahogy tegnap írtam, nem zárható ki a fakeout lehetősége sem, tehát az, hogy a tegnapi kitörést ma egy esés követ – pénteken járnak le opciók, a részvények simán eshetnek ma, ami az utóbbi időszakban gyenge kriptó piacot is leránthatja.
Mindenesetre a triggereket érdemes figyelni: kitörés a napnyitási zónából = long trigger, vagy pattanás egy korábbi ellenállásról szintén az lenne.
TOTAL3 legutóbbi kereskedési trigger: hasonló a terv a TOTAL-hoz, valamikor biztosan lesz visszateszt, de lehet, hogy nem ma, hanem még feljebb megy, és csak utána.
Én mindenképp a visszateszttel akarok belépni tőkeáttétes pozikba (spotban lent jó alaposan bevásároltam), de lehet várni kell még rá – mindenesetre no trigger, no trade.
USDT.d legutóbbi kereskedési trigger: a tegnap jelzett 5.09%-os szint pöccre működött, most arra számítok, hogy a jelölt 4.87%-os szint (lila vonal), ami megtört, vissza lesz valamikor tesztelve.
Eléggé túlfeszítettnek tűnik itt az USDT.d grafikon, tehát kevésbé valószínű, hogy ma még feljebb megy a piac, de persze nem kizárt, én akkor is a visszatesztet várnám egyelőre, addig max skalp longok jönnének szóba.
bitcoin
elemzés
2 fő szkenáriót tudok elképzelni:
-ma csináltunk egy magasabb csúcsot a május 6-án keletkezettnél, ami egy első hullám volt, visszahúzott a 0,5-ös FIB szintig, majd most egy új (3.) hullámban vagyunk
-vagy a május 6-ai csúcs még csak egy „kamu” hullám teteje volt, és igazából most vagyunk az első hullám tetején, ahonnan jön egy visszahúzás
Az első szkenárió megerősítése az lenne, ha sikerül áttörni tartósan a 66 501-es szintet, mivel akkor áttörtük a midrange-et és várhatóan irány a zóna teteje 72 820-nál.
A második szkenárió első jele az lenne, ha nem sikerül támasszá fordítani a korábbi csúcsot 65 600-nál, mivel akkor ez egy szimpla likviditás kiütés volt, és várható, hogy jön egy visszateszt az első képen jelzett 62 784-es vagy 61 595-ös szintnél.
-CPI napon volt egy erős mozgás, sokszor viszont a CPI mozgás a későbbi napok során hamisnak bizonyul – persze indokolt is bikásabbnak lennie a piacnak a csökkenő infláció miatt, de ez nem jelenti azt, hogy a korai longok nem kerülnek csapdába előbb
-mindenképp érdemes kivárni a két fenti szkenárió egyikét (első esetében cselekedni akarunk, utóbbi esetében további várakozás, amíg el nem éri a jelzett szinteket)
RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000
Az első aggasztó jel az lenne, ha nem sikerül tartani a korábbi ATH szintet (lila vonallal jelölve). Most éri el az ES azokat a szinteket, amiket korábban a csúcshoz közelinek tartottam, de mivel várhatóan kamatvágás jön hamarosan, ezért nem számítok (egyelőre) nagy korrekcióra.
Viszont azt gondolom, hogy a Russell 2000 felzárkózik a következő hetekben, amíg az ES csak kicsit megy feljebb/zónázik – ezt támasztja alá az is, hogy Druckenmiller (a világ egyik legjobb befektetője) realizálta a profitját az NVDA-n, és Russell 2000 callokat vett.
-egyre kevésbé számítok jelentős mozgásokra ES-en, és a következő hetekben a Russell 2000-re fogok koncentrálni
-következő adat nagyon messze lesz, a csökkenő CPI bikás a piacnak, így maximum csapdákra számítok, de tartós esésre nincs ok jelenleg