2024. 05.02.
KERESKEDÉSI TERV

Készítettem a számotokra egy videót, amiben bemutatom, hogy mi az az 5 tényező, amiket követek a napi riportok elkészítésénél.
 
Ez magyarázatot ad a szintekre, amiket használok, és a logikára, amit követek az elképzelések elkészítésekor:

altcoin
figyelőlista

Minden nap elkészítem az adott nap leginkább érdekesnek ígérkező altcoinjainak a listáját – HA van mozgás, ezekre érdemes koncentrálni (természetesen piacszintű esésnél ezek is esni fognak).

 

ENA
WIF

KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE

TOTAL legutóbbi kereskedési trigger: Tegnap jeleztem, hogy várunk egy long triggert, a kékkel jelölt zóna visszaszerzését – ma ez megtörténhet, a legjobb jel az lenne, ha sikeresen kitör felfelé a napnyitási zónából.

Ebben az esetben az első cél a zóna midrange, majd a zóna teteje, miközben továbbra is egy downtrendben lévő piacon vagyunk.

TOTAL3 legutóbbi kereskedési trigger: az eddigi infók alapján egyelőre úgy néz ki, hogy az április 13-ai volt az altpiac mélypontja, egy kapituláció, mert egyszerűen nem hajlandó újratesztelni/kisöpörni ezt az aljat.

Ha a BTC lemenne 52 000-ig, akkor természetesen ez megtörténne, mostanáig viszont sikerült tartani, pedig indok lett volna éppen leszakadni.

TOTAL
TOTAL3

USDT.d legutóbbi kereskedési trigger: azon a szinten vagyunk, ahol a bikáknak muszáj belépniük, különben egy nagyon sokkal bonyolultabb helyzetet kapunk.

-ha áttöri a mostani csúcsokat az USDT.d, akkor irány 5.67%

-ha letöri a világoskék emelkedő ék szárát, akkor megerősítésre kerülhet, hogy ez egy jó nagy visszahúzás volt ugyan, de továbbra is Elliot Wave keretek között működik a dolog, és mehetünk lefelé méghozzá sokat (2,9% körülre)

Ezt a 2 triggert figyelem jelenleg.

USDT.D
USDT.D

TOTAL3 4 órás momentum: medvés

USDT.d 4 órás momentum: bikás (piacnak medvés)

bitcoin
elemzés

A BTC szerintem épp egy aljpontot alakít ki, ami azt jelenti, hogy a tegnapi aljpont kiütése és visszaszerzése, valamint bármilyen ellenállás visszaszerzése long trigger lenne, amit én ki is használnék.

Ez az a pont, ahol felesleges találgatni, hogy milyen szintek kerülhetnek még szóba, ha itt nyernek a bikák, akkor felfelé megyünk sokat, ha leesik, akkor gond van, és teljesen újra kell tervezni (szerintem az 52-53 000-es szint elérése komoly gond lenne, és akkor már jóval óvatosabban terveznék bármit is vásárolni.

1. kép - 4 órás időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:

-long triggerre várok: failed breakdownt, vagy kitörést a napnyitási zónából felfelé

RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000

Az ES még kicsit bizonytalannak tűnik, ami nem meglepő, egy alj kialakulása időt vesz igénybe. 

A US2000, ami a leginkább ki van téve a kamatlábak alakulásának (mivel ezek a cégek sokkal jobban függenek a hitelektől), jelenleg sokkal tisztább, ezért ezen is várom most először, hogy látszódjon ha jók vagyunk.

Jelenleg kicsit nehezen tudok dönteni, hogy pontosan mit várok, lehetséges a tegnapi aljak kiütése és visszaszerzése, vagy az 5092-es szint visszaszerzése.

Az biztos, hogy a makró környezet jobbra váltott: a FED a quantitative tightening programot elkezdte szűkíteni, és elkezd egy treasury buyback programot május 29-től, ami az első 2002 óta (ugye ez a kamatok csökkenését okozza, mivel az állampapírok értéke nő).

Tehát tegnap nem történt még kamatvágás, mégis olyan folyamat indult el, ami csökkenti a várható kamatokat.

 

1. kép - ES 1 órás időtáv
2. kép - NQ 1 órás időtáv
3. kép US2000 1 órás időtáv
4. kép US10Y 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:

-jelenleg még elég nehéz megmondani, ki kell várni az USA piacnyitást – initial balance-ból történő kitörést vagy a tegnapi aljak kisöprését és visszaszerzését várnám leginkább