2024. 04. 30.
KERESKEDÉSI TERV

Készítettem a számotokra egy videót, amiben bemutatom, hogy mi az az 5 tényező, amiket követek a napi riportok elkészítésénél.
 
Ez magyarázatot ad a szintekre, amiket használok, és a logikára, amit követek az elképzelések elkészítésekor:

altcoin
figyelőlista

Minden nap elkészítem az adott nap leginkább érdekesnek ígérkező altcoinjainak a listáját – HA van mozgás, ezekre érdemes koncentrálni (természetesen piacszintű esésnél ezek is esni fognak).

 

ENA
PENDLE

KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE

Az alábbiakban kielemezzük a TOTAL, TOTAL3 és USDT.d helyzetetét – felmérjük, hogy érdemes-e éppen altcoinok emelkedésére számítani, avagy a piac nem kedvez nekik.

TOTAL legutóbbi kereskedési trigger: tegnap kaptunk egy long triggert, a pontozott vonallal jelölt aljpont kiütésével és visszaszerzéséve, ami után jött egy visszateszt feljebb és fordult az árfolyam. 

Nem meglepő, hiszen zónázunk, de a lentebb az USDT.d-nél leírtak miatt azt gondolom, hogy lehet, hogy ez egy komolyabb mozgás eleje lehet. 

Ha emelkedünk is, ilyen környezetben óriási mozgásokra nem éri meg számítani, 2.36T-nél mindenképp profitot realizálnék és 0-ba tenném a maradék stoplossát.

Érdekes helyzet állt elő, mert az USDT.d elérte a golden pocketját, de a TOTAL messze van a várt szintektől lejjebb – jó esélyt látok arra, hogy a TOTAL megy lejjebb és az USDT.d-t kell újratervezni, de egyben butaság is lenne NEM felvenni néhány long pozit, ha az USDT.d innen lefordul és felfelé megy a piac.

TOTAL3 legutóbbi kereskedési trigger: a kereskedési terv szerint lejjebb kellene mennie, viszont közben aktuálisan van pár jel, amik jelezhetnek egy komolyabb emelkedést az altoknál egy időre.

Ezért én kisebb longokat nyitottam az erősebb altokon, és azt tervezem hagyni lefutni – ha esünk, minimális a veszteség, ha megyünk, akkor kiveszem belőle a részem korlátozott kockázat mellett.

Jelenleg zónázik a piac, tehát hosszabb távú, jelentősebb elmozdulást én egyelőre nem várok.

TOTAL
TOTAL3

USDT.d legutóbbi kereskedési trigger: az USDT.d elérte a golden pocket tetejét és lefordult, megadva azt a long triggert, amit vártam, még akkor is, ha a többi indexen elég gyengécske jelet adott a piac.

Ezt a szintet már egy ideje megjelöltem, hogy érdekes lehet, ezért amikor lejátszódik, semmiképp nem érdemes figyelmen kívül hagyni.

Egy ilyen trigger még akkor is hoz maga után némi emelkedést a piacra, ha utána csapdának bizonyul, tehát skalp jelleggel érdemes megküldeni az erősebb altokat, majd profitot realizálni és 0-ba tenni a stoploss-t.

USDT.D

TOTAL3 4 órás momentum: medvés

USDT.d 4 órás momentum: bikás (piacnak medvés)

bitcoin
elemzés

A BTC jelenleg határozatlan: pattant a korábbi emelkedés golden pocketjáról, de elutasítódott az előző hét VWAP-jéről, tehát azon az árfolyamon fölényben voltak az eladók.
 
Ha sikerül egy kicsit összekapnia magát, és egy második tesztnél áttörni, akkor szerintem a 66 000$ tesztje következhet. Hosszabb távon továbbra is inkább alacsonyabb árakat várok, de mivel most zónázunk, ezért ilyen kereskedésekben lehet/érdemes gondolkodni.
1. kép - 4 órás időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-a megadott szintekre várok: 62 000, 58 000 és 53-52 000$, ezeknek az elérésekor a reakció alapján cselekednék

 

RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000

Jól néznek ki a részvényindexek, miután tegnap bikásan visszatesztelték a szintjeiket, de holnap FOMc, és foglalkoztatási adatok jönnek egyszerre, kb biztossá téve, hogy mindkét oldal meg lesz fenyítve.

Az aljáról jövő longokból + a visszateszt longjából egy nagyon szép plusz jött össze, azt az FOMC előtt realizálom még teljesen, és én „üresen” nézem majd az FOMC-t, de készen állok bármilyen long felállásnál, hogy meghúzzam a ravaszt.

Alapvetően jól néz ki a piac, meg is van az indok a kamatvágásra – nem hiszem, hogy az FOMC-n leírnák, hogy elkezdik a kamatvágást, inkább esés + későbbi napokban emelkedésre számítok.

ES-en az 5156-os szint (havi VWAP) tűnik a vízválasztónak, bár hónap utolsó napja van, és jellemzően a zárás után, a következő hónapban (májusban) szokta ezt tesztelni az árfolyam. A kérdés az, hogy ennél a szintnél eladnak-e, vagy új vásárlók lépnek be, tehát ez a legérdekesebb most.

1. kép - ES 1 órás időtáv
2. kép - NQ 1 órás időtáv
3. kép US2000 1 órás időtáv
4. kép US10Y 1 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:

-a korábban jelzett 2 lehetőség közül az történt, hogy a múlt héten az ES visszaszerezte a márciusi low pointot, ahonnan squeezelhetünk felfelé – ennek a szintnek az elvesztése újratervezést vonna maga után

-a felállás jelenleg bikás, de komoly esélye van, hogy az FOMC volatilitás alatt történik valami furcsaság, ami ennek ellenére is komoly csapda lehet a bikáknak