NAPI RIPORT
SETUPok
- tia (modular)
- rose (ai, privacy)
- wld (ai)
- rndr (ai, depin)
- fet (aI)
- ordi (brc-20, nft)
- ondo (rwa)
- blur (nft)
- ocean (aI, depin)
- sei (parralel evm)
- pyth (oracle)
- uni (dex)
- comp (defi)
- STX (BTC defi)
- dym (rollup)
- pepe (meme)
- wif (meme)
- alt (rollup)
- sol (layer 1)
- OP (LAyer 2)
- SUI (layer 1)
- FTM (DEFI)
- GALA (GAMEFI)
tia (modular)
rose (ai, privacy)
A ROSE az egyik leginkább ígéretes projekt a szememben: AI + privacy, mindkettő fontos trend lesz a következő bikapiacon, és a ROSE egy „érett” projekt már, miközben nincs túlárazva.
-kis valószínűsége van, hogy megtörténik de egy visszateszt 0.10434-hez (korábbi éves VWAP band) szintén jó lehet longra
-rövid távon long lehetőség a lokális trend támaszként való visszatesztje, 1 óráson 0.12339-nél (4 órás szint + órás 20 EMA, 200 EMA/MA)
wld (ai)
Szeretném leszögezni, hogy szerintem a Worldcoin projekt hülyeség, de szemmel láthatóan az emberek úgy vannak vele, hogy tök mindegy, az OpenAI vezérigazgatójához kapcsolódik, ezért az OpenAI sikerére spekulálnak vele.
Ebből a szemszögből nézve (bár a kettőnek nincs köze egymáshoz Sam Altmanen kívül) pedig kifejezetten érdekes lehet.
-a képen narancs körrel jelölt része, ahol visszaszerezte a 4 órás EMA/MA-t, illetve a január 3-ai mélypontot, fontosnak bizonyult, ugye innen indult meg a menetelés (mivel sok coin teljesített jól, ezért ez nem volt akkor kiemelkedő)
rndr (ai, depin)
A RNDR különböző AI feladatokhoz tesz elérhetővé számítási kapacitást – voltaképpen a projekt „bányászai” rendelkezésre bocsátják a számítógépük GPU-ját, amit mások igénybe vehetnek pl designok generálásához.
Sokan „a kriptó Nvidiá”-jának tekintik, és mivel az NVDA részvényei óriási mentek az AI boom alatt, így jogosan szivárgott át a bikás szemlélet az RNDR coinra is.
Emiatt az RNDR két fontos szektorba is sorolható: az AI mellett a DePIN (Decentralized Physical Infrastructure Network) is illik rá, tehát hozzáférést ad a coin egy fizikai hálózathoz (ebben az esetben GPU számítási teljesítményhez).
fet (aI)
A 2017-es alapítású FET az egyik AI nagyöreg, a coin már 2019 óta elérhető, így jellemzően a mozgása jelzi, hogy elkezdett a szektorba bejönni a pénz, mivel a legtöbben ezt veszik elsőként, és ennek a csúcsa jelenthet egy átmeneti torpanást az AI coinoknál.
Ez azért fontos, mert pont most lehetséges, hogy elért a harmadik hulláma tetejéhez – de az is lehet, hogy ezen áttör, és még messze nincs vége, ebben az esetben 1.492 körülre tehetnénk a következő célt, ha a 0.9489-es szinten áttör.
ordi (brc-20, nft)
Hosszabb ideje az egyik legtöbb volument hozó altcoin a Bitcoin BRC20 hálózatát használó ORDI. Ennek a projektnek a segítségével a BTC blokkláncán lehet NFT-ket létrehozni és kereskedni velük.
A fő vonzereje, hogy remek BTC béta (BTC-vel együtt mozog, de többet), és úgy látszik Kínában rendkívül elterjedt lett a BRC20 használata, ami egy erős hátteret ad a coinnak.
ondo (rwa)
A magyarul vicces neve ellenére ez az egyik legjobb RWA (real world assets) projekt, aminek a lényege a „valós” eszközök tokenizálása, így például lehetővé téve részvények kereskedését a blokkláncon.
Ez főleg intézmények számára nagyon érdekes lehetőség, mivel olcsóbban és biztonságosabban lehet ezeket nyilvántartani (és átvezetni számlák között).
Azért elemzem most ki, mert szvsz az ONDO fogja mutatni, hogy mennyire pörög az RWA narratíva éppen (közben a DUSK valószínűleg túl fogja teljesíteni, de sokkal kevésbé likvid).
blur (nft)
ocean (aI, depin)
Az OCEAN-nel kapcsolatban nagy várakozásaim vannak, elsősorban mert majdnem minden kategóriába egyszerre esik bele, ami várhatóan hype-olva lesz a bikapiacon.
Egyszerre AI coin, DePIN coin, NFT coin, és privacy coin.
Ezek mellett a nemrég tört ki egy hosszas akkumulációs zónából, és nem lennék meglepve, ha még a kalkulált céláraknál is magasabb szintekig jutna.
Egy esést biztosan vásárolnék, de csak spotban, mert nem tudom, hogy mennyi ideig tart, amíg elkezd mozogni, látszik, hogy más AI coinok elszívják a levegőt (RNDR például).
sei (parralel evm)
A SEI egy úgynevezett „Parallel EVM”, ami lehetővé teszi az Ethereum blokklánc gyorsítását és skálázhatóságát, hogy több feladatot láthasson el egyszerre.
Lényegében a legtöbb blokklánc túl lassú ahhoz, hogy elláthassa azokat a feladatokat, amikre szánják őket, ha elterjednek, és ezért van szükség olyan megoldásokra, mint a Sei vagy a Monad (utóbbinak még nincs coinja, de amikor elérhetővé válik, szintén nagy érdekesnek ígérkezik).
Mivel a Parallel EVM fontosságát elsősorban a fejlesztők látják, ezért nagyon nehéz nekünk, földi halandóknak átlátni, hogy mire lesz jó, de mint narratíva, jelenleg kiválóan teljesít,ezért érdemes figyelni rá.
Egyelőre én most csak a price actionnel szeretnék foglalkozni, ami azért érdekes, mert 2 lehetséges számolás is van (ez gyakran előfordul amúgy), amiket lent kifejtek.
–a piros számozásnál a 3. hullám még nem ért véget (ez azért lehetséges, mert a visszahúzás elég fura volt a kék számozásnál, tehát simán lehet, hogy 0.8849-nél csak egy átmeneti ellenállásba ütközött), és ugyanúgy 1.1014 a célára a hullámnak (viszont itt még csak a harmadik hullám ér majd véget
pyth (oracle)
A Pyth Network egy úgynevezett „oracle”, ami adatot biztosít például kriptovaluta árakról decentralizált tőzsdéknek.
Sok DeFi app és decentralizált tőzsde (DEX) használja, hogy a felhasználók pontos és friss adatokat kapjanak az árakról, és ez alapján menjenek végbe az ügyletek.
Ez még önmagában nem indokolná, hogy bikásak legyünk, viszont új coinról van szó, és az új coinok mindig érdekesebbek (nincsenek olyanok, akik régebben vették meg drágábban a coint, és ahogy megy fel, eladják, hogy kiszálljanak, és a friss grafikon miatt ellenállások sincsenek).
Egyben ahogy a korábbi riportban említett Real World Assets (RWA) narratíva erőt kap, úgy vélhetőleg a PYTH is profitál majd belőle, hiszen ezek a projektek a Pyth Networkot használják (vagy a Chainlinket, de az régi coin).
uni (dex)
A hatás azonnali volt: főleg az AI coinokból egy erős rotáció történt a DEX coinokba (mivel ha a UNI sikeresen bevezeti ezt, akkor máshol is megvan a jogalap erre): DYDX, SUSHI, 1INCH, mind jelentőset növekedtek.
Ez mutatja a piac helyzetét: bár az AI coinok nagyon erősek voltak, de mégis sokan azonnal eladták őket, ahogy jött más lehetőség.
–addig alacsonyabb időtávon érdemes nézni a reakciót 9,8$ és 10,2$ között (narancs körrel jelölve), mert itt tesztelhetné vissza a korábbi zóna tetejét, és ha innen pattan, az szintén egy long trigger lenne
-ha hosszabb időre visszaesne a zónába 9,8$ alá, akkor ismét érdektelenné válna, de így, mivel jelenleg ez a meghatározó narratíva az altcoin piacon, érdemes követni
comp (defi)
A Compund Finance együtt pumpált az előző pontban említett DEX-ekkel, itt is a bevétel felhasználókkal történő megosztása áll a háttérben.
Mivel ez is egy régebbi coin, elég komoly zónával a háta mögött, ezért ha megtörne ez a zóna, akkor igen jelentős mozgás jöhetne.
Ahogy az első képen látjuk, 2022 júliusa óta 26.44 és 80.62 között ragadt, ezért ha sikerülne 80.62 fölé törnie, akkor egy óriási (2023 júniusihoz hasonló) emelkedés jöhet rövid idő alatt, egészen 174.84-ig.
Egy másik érdekes long lehetőség a 3. képen látható 67.21-es szint visszatesztjének longja (ez korábbi 4 órás csúcs + éves VWAP band visszatesztje lenne.
stx (btc defi)
A Stacks lényegében erre ad egy megoldást, és kiváló BTC bétaként működik (amikor erős a BTC, akkor az altok közül kiemelkedően teljesít az STX).
Egyben egy rendkívül érdekes példa, mivel majdhogynem az egyetlen coin, ami közel van a medvepiac előtti ATH-jához már, és hamarosan price discoverybe léphet.
dym (rollup)
A Dymension egy RAAS (rollup as a service), aminek a segítségével könnyen indíthat bárki egy saját Rollupot, könnyebbé téve a szolgáltatása működését (mivel az így kevésbé terheli az adott blokkláncot, amin működik, így olcsóbb és gyorsabb lesz).
A DYM egy új coin, amit airdroppoltak a projekt korai használóinak, így teljesen friss grafikonja van, ahol nincsenek se ellenállások, és nagyon nehéz beárazni, hogy mennyit ér majd a csúcson – könnyűvé téve az árfolyam pumpálását.
A DYM grafikonján már most egy sor érdekes dolgot láthatunk, amiket érdemes megjegyezni:
-narancs kör + zöld nyíllal jelöltem azt a szintet, ahonnan először kitört az airdrop után, és most visszatesztelte ezt (az ilyen kitörések kiindulópontját gyakran visszateszteli az árfolyam)
-a 6.23$-os szintnél eredetileg én fordulást vártam volna az első érintésnél, de ez nem történt meg, csak egy gyenge pattanás, amivel kialakult egy aljpont, amit elvesztett majd visszaszerzett az árfolyam, ami egy jó long trigger
-lila nyíllal jelöltem a 6.531-es szintet, ami 4 órás ellenállás volt, egyben egy feltételezett 1. hullám teteje, amit most sikerült meghaladni egy golden pocket visszahúzás után – ezért vagyok longban, mert mindez feltételezi, hogy most jöhet egy 5 hullámos emelkedés
–azért is rossz lenne egy beszúrás 6.531 alá, mert 5.923 és 6.531 között ez egyben zóna is – ha visszaesik, akkor ez egy deviálás, és utána a zóna másik oldalát is deviálhatja/újratesztelheti (ez egy jó long trigger lehetne, de a mostani kereskedésem stoplossát jelentené)
PEPE (MEME)
-bármilyen nagy is volt az elmúlt 2 nap pumpája, ez még mindig csak az első hullám, amit egy nagyon hosszú akkumulációs időszak előzött meg (eddig a PEPE durván alulteljesített a teljes ralli alatt)
WIF (MEME)
A dogwifhat a BONK mellett a Solana fő mémcoinja, és az utóbb időben a WIF lényegesen erősebb.
Amikor egy blokkláncot bikásnak tartasz, érdemes mindenképp megfontolni a fő mémcoint, mint bétát, viszont jelenleg a SOL-nál nehéz eldönteni, hogy kié az elsőnek járó cím.
Mindenestre a WIF chartja nekem tisztábbnak tűnik, ráadásul a BONK sokkal magasabb kereskedési volumene ellenére az utóbbi időben lényegesen erősebb volt, ezért egyelőre erre koncentrálok.
A PEPÉ-vel ellentétben ennek szerintem még nem volt meg a csúcsa, tehát eszerint a logika szerint egy rotáció lesz majd látható a PEPE-ből egyéb mémcoinokba.
Óvatosnak kell lenni, mert látszik, hogy ugyanaz a pénz mozog a mémcoinok között (egyikből ki, másikba be – csak egymás kárára tudnak növekedni, egyszerre nem tudnak pumpálni tartósan) – és ez bármikor azt eredményezheti, hogy egyszer csak vége a zenének és összeesés jön.
–mivel a WIF (feltételezett) 1. hullámának a teteje nincs olyan messze, ezért olyan nagy visszahúzás sem történhet meg (ugye az Elliot Wave egyik szabálya, hogy a visszahúzás nem mehet az előző csúcs alá, ha mégis, akkor érvénytelen a számolás, és valahogy máshogy fog alakulni)
-én 0.5859 környékére tettem értesítéseket, és ott várom majd a reakciót egy longra – lehet akár egy korábbi csúcs áttörését is longolni, én nem csinálnám, de az is egy felállás
alt (rollup)
Az AltLayer egy új coin, amit egy RAAS (rollup as a service) hasonlóan a korábban említett Dymensionhöz.
Az egyik fő hajtóerő az utóbbi időben történt emelkedése mögött az volt, hogy széles körben az Eigenlayer hamarosan induló coinjának a bétájának tekintik.
Nagyon fontos, hogy mivel egy nagyon új coinról van szó, ezért az Elliot Wave számolás teljesen elméleti egyelőre – nem biztos, hogy ez az első hullám csúcsa, ezért bejelöltem, hogy a csúcs átlépése esetén (és sikeres megtartása esetén) ez egy long magasabb célárakra.
Egy újabb emelkedés után pedig újra kellene értékelni. Ha nem megy magasabbra, akkor a lentebb jelölt szinteken lennék érdekelt benne.
Rövid összefoglaló a rollupokról: az Ethereum blokklánca monolitikus, tehát egyben kezeli az adatokat, a validációt, a tranzakciókat, stb…az AltLayer által biztosított rollupok lehetővé teszik, hogy modulárissá váljon a blokklánc, így olcsóbb és hatékonyabb működést biztosít.
Az Ethereum blokklánc terhelése helyett megoldják az összes feladatot (az említett validációt, tranzakciókat ,stb…) egy külön „alblokkláncon”, és amikor megvan, akkor az eredményt „töltik vissza” az Ethereum blokkláncára, ahol véglegessé válik a folyamat.
Egy remek videó, ami részletesen elmagyarázza az Altlayer-t itt érhető el.
–3 fő szkenáriót követek:
1, ez már le is játszódott a tegnap zuhanással, visszatesztelve a korábbi (feltételezett) zóna tetejét, méghozzá sikeresen – ha erős, akkor megy feljebb, de könnyen lehet, hogy betölti előbb 50%ig, vagy teljesen a kanócot még
2, ez van a legmesszebb jelenleg az aktuális helyzettől, a korábbi csúcs áttörésének a longolása, ami mindenképp a helyzet újraértékelését is jelentené (pl: hova kerül a stoploss – ez csak a jövőbeli price action alapján dőlhet el), de fel kell készülni erre is, ha erős lenne most az ALT, mert akkor haladni kell a trenddel
3, a számomra a legkényelmesebb felállás a golden pocket alá leszúrás lenne, ahol húzódik az éves VWAP is, ez egy nagyon tiszta, trükkmentes, teljesen értékalapú kereskedés lehetne (mind algoritmusoknak, mind befektetőknek van értelme itt beszállni)
sol (layer 1)
A SOL épp kitör a mostani konszolidációs zónájából, így nagyon érdemes figyelni rá – hónapok óta csak oldalazott, most tör ki belőle, és ilyenkor sokszor jön erős mozgás.
Mivel az ETH elért egy komolyabb szintre (3500$), ezért ez lehetőséget ad a többi Layer 1 altcoinnak, hogy felzárkózzon (ha nem szakad le, csak zónázik).
Ezért is kiemelten érdekes most, és nyilván nem véletlen ebben a pillanatban kezdett el mozogni: teret hagyott eddig az ETH-nak ,ami erősen túlteljesített, és most zárkózik fel.
op (layer 2)
–szintén longolnám a midrange visszatesztjét, ha tisztán (értsd: azonnal) pattan róla, 3,6$-nál
sui (layer 1)
A SUI egy önálló Layer 1 blokklánc (tehát kvázi egy újabb Ethereum versenytárs), okosszerződésekkel és önálló DeFi ökoszisztémával.
A Facebook Libra blokklánc projektjének a szétesése után 3 másik területre mentek az emberek: az Aptosba, a Suiba, és az 0L-be (előbbi 2 óriási tőkebefektetést kapott, és ezért nagyra is hízott az értékelésük, az 0L eközben 90m $-os market capen ül – mindenki vonja le ebből a következtetéseit:)).
A számunkra leginkább azért érdekes, mert a mozgása az airdroppolása óta egy csökkenő és egy emelkedő trendből áll, és több olyan tulajdonságot mutat, ami az airdrop coinoknál általánosságban is nagyon hasznos lehet a későbbiekben.
-én valószínűbbnek tartom, hogy elkezdi betölteni a kanócot lefelé, miután becsapdázta a kereskedőket feljebb – valahol az éves VWAP közelében (jelenleg 1.3246$-nál van) keresnék főleg long pozíciót, ha megfelelő reakció jön
FTM (DEFI)
Ezért érdemes egy kicsit jobban megnézni, bár egyelőre kivárnék vele, mert vagy kitört a zónából, vagy még visszaesik egy kört, és szerintem csak a piaci viszonyokon múlik.
GALA (GAMEFI)
Az egyik vezető gamefi coin, és jól néz ki a grafikonja, ráadásul elég könnyű lekövetni, hogy mi történik, és mi várható.
Az október 20-tól induló első hullám már visszahúzott a golden pocketig, és úgy néz ki, hogy február 5-én lassan meg is indult a 3. hullám felfelé.
Egy kissé meglepne, ha ez most non-stop pumpálna, mint a mémcoinok tették, de mint a legutóbbi napos csúcsot, mint az 1. hullám csúcsának újratesztjét érdemes figyelni long lehetőség miatt.
-a leginkább logikus hely beszállni a 0.03677$-os szint lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy úgy csúcsok előtt visszajönnénk odáig, de szintén egy olyan hely, amit figyelni érdemes (és persze az is lehet, hogy leszakad odáig egy lerántással, mint azt tette a napokban többször