2024. 06. 21.
KERESKEDÉSI TERV

KRIPTÓ PIAC ÁLTALÁNOS HELYZETE

Rendhagyó módon most egy összefoglalót készítek a jelenlegi helyzetről, mivel quadwitching day van (rengeteg opció jár le, egyes infók szerint a legtöbb valaha), így ma nem igazán érdemes kereskedni.

A fő kérdés: mikor indulunk már meg felfelé? 

Az altcoinokat gyűjtő OTHERS grafikon lejött az utolsó lehetséges mélypontjáig – ennek nincs lehetősége lejjebb zárni már, különben felborul a teljes trend, ami tavaly október óta tart. 

Ahogy láthatjuk, tegnap és ma is a napos gyertya egyelőre egy doji (felfelé és lefelé is nagy kanóc, kis teste van a gyertyának, tehát eldöntetlen az erő.

A piros vonal alatti napzárás lenne a trend felborulása, látszik, hogy a legalacsonyabb zárás pont efelett történt. Tehát minden beszúrás ez alá remek long lehetőség, szűk invalidációval. Az erő jele az éves VWAP ban (szürke „felhő”) visszaszerzése lenne.

A jövőben az OTHERS-t fogom használni a TOTAL3 helyett, mivel rájöttem, hogy a TOTAL3 kb 60%-a USDT, USDC, SOL, Cardano és hasonlók, tehát kb olyan coinok, amik 0 rálátást adnak arra, hogy a többi kis altcoin hogy fog teljesíteni.

OTHERS

A következő érdekes chartunk a TOTAL természetesen. Azért nem ezzel kezdtem, mert itt azért több lehetőség van mozogni, mint az OTHERS-nél (tehát előfordulhat, hogy a BTC többet esik majd, mint az altok, bár nem ez a fő szkenárióm).

Ha a TOTAL a piros vonal alatt zár, akkor felborul az elképzelés, hogy az 5. hullámunk egy extended wave, ami szintén 5 hullámból épül fel (narancs ABCDE). Viszont még bőségesen van helye esni utána is, alatta zárás esetén csak ez borulna fel ötletként. 

Ez egyébként nem lenne akkor gond: a narancs esetében már elég limitált upside van csak a piacon, sokkal jobb lenne, ha kiderülne, hogy mondjuk a mostani narancs C-vel jelölt csúcs még csak egy A csúcs volt (viszont az OTHERS esetében ugyanúgy érvényesülnie kell a logikának –  ha a TOTAL lejjebb megy, akkor az borul, és újra kell tervezni). 

Érdemes megfigyelni, hogy az éves VWAP kicsivel a korábbi alj alatt van, ideális helyzetet teremtve egy alj kiütés + éves VWAP retestre – ez a fő szkenárió, amire készülök.

TOTAL

Az USDT.d esetében az utolsó nagy, jelentős cél a 12 órás OB 5.02%-nál, ami egyben a 0.79-es FIB szint is. 

Ha ide eljutunk és reakciót kapunk, az nagyon érdekes lenne, és a korábbi csúcsok (piros B-vel jelölve) alá esés esetén úgy gondolom, hogy ez lehet a piac alja végre. 

Van alternatív terv is, ha esetleg mégse ez lenne az alja, hiszen hasonlóan a TOTAL-hoz, az USDT-nél is abból indultam ki, hogy szerintem ez egy extended wave, és van helye felmenni az USDT-nek, egészen 5.46%-ig, vagyis a május 1-ei csúcs kiütése lenne ez a helyzet.

Még egyszer: ez a második lehetséges szkenárió, amit akkor vennék elő, ha a mostani helyzet elbukik (legalább egy pattanást 5.02%-nál kapnunk kell szvsz). 

USDT.D

altcoin
figyelőlista

Rendhagyó módon itt is, inkább azon gondolkozom, hogy milyen altok teljesíthetnek túl majd a következő hullámban. 

Az első, többé-kevésbé magától értetődő csoport az RWA. 

Ezek a coinok (ONDO, TOKEN, TRU, DUSK) az utóbbi napokban erősen teljesítettek, látszik, hogy van rájuk kereslet, feltételezem azért is, mert kevés coin működik a szektorban, és nyílt piacon a kínálatuk kis része érhető csak el még.

Pl az ONDO fully diluted value-ja (tehát hogy mennyit érne a teljes projekt, ha az összes coin forgalomban lenne már) valahol 12 milliárd dollár körül van. 

Viszont az árat a jelenleg piaci forgalomban lévő töredék (13%) mozgatja csak. Nyilván ez később probléma lesz, mégis jelenleg az a helyzet, hogy kisebb a kínálat, mint a kereslet, ezért az árfolyam mehet fel. 

A második csoport az ETH ecosystem coinok, amik lehetővé teszik az ETH dolgoztatását és kamatoztatását. 

Ide tartozik a PENDLE, ENA, ETHFI – előbbi kettő azért érdekes, mert ezek könnyen lehetnek nagyon hasznosak az ETH ETF kibocsátóinak és ETH „bálnáknak”, ezért könnyen jöhet rájuk jelentős igény – a gond az, hogy jellemzően a tokenomicsukat nem igazán úgy találták ki, hogy jó legyen másnak.

Hozzá kell tenni, hogy az ENA pár napja megváltoztatta a tokenomicsát, hogy könnyebben pumpáljon, miután egy 3x után vissszaesett a listázáskori árra. 

Szerintem a PENDLE-nek van a legegészségesebb grafikonja, ezért az van a fókuszomban:

A harmadik csoport a mémek, amik nyilván nagyon nagyot mentek a harmadik hullám alatt, elszívva minden mástól a likviditást. 

Csak remélni tudom, hogy a mostani hullámra már értelmes dolgok fognak pénzt csinálni, de készen kell lenni arra, hogy mi lesz, ha mégsem. 

Ebben az esetben a fő kérdés, hogy a PEPE vagy WIF lesz-e erősebb? A PEPE/WIF chart alapján egyértelműen a PEPE lényegesen erősebb egy ideje, és ezen csak az változtat, ha visszaesik a zónába az érték. 

A PEPE chartja egyébként is szép , hamarosan erős teljesítő lehet, ezért a mém piacon belül mindenképp ezt választanám:

A negyedik csoport az AI coinok, amik közül a legnagyobb szereplők (FET, OCEAN, AGIX) épp összeolvadnak július 1-el.

A gond az, hogy eléggé „cash grab” jellege van a dolgoknak, a bejelntés óta masszívan eladták ugye a coinokat a market makerek és vszeg a projekt tulajok is, így 70+%-os esét láthattunk.

Az új coin (ASI) tokenomicsáról még keveset tudni, és így, hogy kezdődik a bikapiac új hulláma, elég nehéz csak erre bízni magad. 

Az én választottam a TAO (Bittensor), ami Bitcoin-szerű tokenomicsal, proof of work működéssel, és valós termékkel rendelkezik már. 

Nemrég lejött az előző éves VWAP záróárhoz + 0.705 FIB szintig, és mivel rengeteg más coinnal ellentétben itt bányászni kell a coinokat, ráadásul a BTC-hez hasonlóan felezések vannak, ezért über erőset tud pumpálni, amint pozíciót váltanak a nagy szereplők. 

bitcoin
elemzés

A Bitcoin egy szép „falling wedge” alakzatban van egy ideje, ami 2 triggert tud adni:

-deviálja az alsó szárat, és ezt longolhatjuk

-áttöri a felső szárat és ezt longoljuk

Ha megnézzük az alsó szár alá történő szúrások longolása eddig is jó eredményt hozhatott egy ideig, míg a felső szár mindig egy fakeout volt és visszaesett.

A falling wedge a teljesen logikus 62000$ körüli szintig mutat, kérdés, hogy tényleg lemegy-e addig, vagy hátrahagyja azokat, akik erre várnak.

Ahogy írtam: szerintem a TOTAL, OTHERS és USDT.d is közel van az aljához – egyedül az ETH lehetséges alacsonyabb célárai miatt gondolom, hogy ez a szint lehetséges (de akkor meg jó beszálló). 

 

1. kép - 4 órás időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 1 órás időtáv

ETHEREUM
elemzés

Egyelőre az ETH-t bonyolult megmondani, hogy hol fog kikötni, ezért végigveszem a lehetőségeket egyáltalán:

-a kék megafon alakzat ad nekünk kapaszkodót, ennek is vagy az alsó vagy felső szárát kell néznünk

-ha áttöri a felső szárat tartósan, az remek long jel, ennyi lefelé menet után nem szabad semennyit visszaesnie az alakzatba HA bikás, tehát a stoploss-t szűkre tehetjük

-nekem mindenképp hiányzik itt egy C hullám lefelé, és jó lenne hosszú távon ha érintené a piros hosszú távú trendvonalat, a lila breaker blockot, és akár a -0.618as FIB extenziót 3200-nál – „véletlen” ez pont egybeesik a kék alsó szárral

-azt viszont tudjuk, hogy olyan szinten vagyunk, ami alatt a TOTAL-nak nem lenne szabad zárnia, tehát én számítok egy gyors lerántásra, majd ETF hírekre az ETH-val kapcsoaltban (elvileg ma/tegnap aktuálisak lettek volna, és lehet valaki szándékosan elhallgatja őket)

Tehát felesleges túlzigulni az ETH-t:

-vagy az alsó szár deviálását longoljuk

-vagy a felső szár áttörését

1. kép - ETHBTC 1 órás időtáv
2. kép - ETH 1 órás időtáv
3. kép - ETH 4 órás időtáv
4. kép - ETH open interest

RÉSZVÉNYEK - S&P 500/ Nasdaq / Russell 2000

Opciólejárati nap lévén nem különösebben vagyok érdekel most a kereskedésben, de a képen jelölt triggerek érdekesek:

1, korábbi kitörés kiindulópontjának újratesztke (limezölddel kiemelve)

2, 5463-nál az aljpont kiütése

3, 5440-nél a 12 órás OB újratesztje

 

1. kép -ES 1 órás időtáv