2024. 03. 21.
napi riport

Készítettem a számotokra egy videót, amiben bemutatom, hogy mi az az 5 tényező, amiket követek a napi riportok elkészítésénél.
 
Ez magyarázatot ad a szintekre, amiket használok, és a logikára, amit követek az elképzelések elkészítésekor:

RÉSZVÉNYEK - S&P 500

Az FOMC lefutásával nagyon közel kerültünk ahhoz a szinthez, ami szerintem a csúcs lehet. Az SPX grafikonon fel is lehet fedezni egy Wyckoff disztribúció kezdeti jeleit (az első képen csatoltam).
 
Mindenesetre nem érdemes kapkodni, meg akarom nézni a reakciót 5340 körül, de én mindenképp jelentős profitot tervezek realizálni a meglévő részvényeimen ÉS maximum feljebb újravásárolom a leginkább  bikás szektort (AI, BTC bányászok, stb…).
 
Ugye hiába vártam beszállót, csak nem akart jönni, hosszabb ideje 0 csapda volt, és egyszerűen a bikák domináltak  – így maradtak a lejjebbről indított kereskedések.
 

A következő igazán érdekes dátum a 28-a lesz, amikor lejárnak a negyedéves opciók, és ismét új pozíciókat vesznek fel a nagy szereplők.

1. kép - SPX 4 órás időtáv
2. kép - 4 órás időtáv
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-ezt most ki kell várni, hogy mi fog történni, és maximum a Russell 2000 felzárkózását lehet kereskedni, mint ciklus végi pumpálást

forex - eurusd

FOMC előtti napon, és tegnap is lement a 0,5-ös FIB szintig, és onnan pattant egy erőset. 
 
A gond az, hogy az egésznek csak úgy van most, ha új számolást készítek, és azzal pattanás ide vagy oda, az én gyanúm az, hogy mégis le fog menni a golden pocketig.
 
Hozzáteszem ezzel együtt messze a leginkább szenny, használhatatlan a price actionje minden más eszközhez képest (elég csak a ma reggeli alakítását megnézni az EURUSD-nek).
 
Ha mégis lejönne a golden pocketig 1.0792 közelébe és onnan pattanna, az viszont hosszú távon nagyon bikás lenne az EURUSD-nek, ezért csak ez érdekel jelenleg.
 
1. kép - DXY 4 órás időtáv, 4 órás csúcsok
2. kép - 4 órás időtáv, 4 órás csúcsok
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-nincs konkrét elképzelésem jelenleg, viszont egyelőre egy alacsonyabb csúcsot kaptunk, és van terv, ami az esésre utal – nem érdekes most kereskedni szerintem ezt, max lejjebbről longolni

 

kriptovaluta - bitcoin

Összehangban a tegnapiakkal: a BTC elérte a naposon az 50-es RSI értéket, és pattant, kaptunk egy leszúrást 61 500 alá, majd visszaszerezte, végül a nap során később újratesztelte bikásan a 62340$-os szintet, és innen pumpált.
 
Most pedig van egy elég tiszta short setupunk, a napnyitási zóna megtört lefelé, és úgy néz ki, hogy nem sikerül 66 914$ felett maradnia, ami a zóna teteje -ez így egy deviálásnak tűnik egyelőre.
2 indok, hogy miért NEM kaptuk meg még a BTC alját:
 
-alattunk maradt egy 4 órás kanóc betöltetlenül még március 6-ról (az árfolyam előtte fordult, hogy elérte volna az 50%-át)
 
-ideje beszélni a BTC 60 napos ciklusáról, ami szerint 2 jelentősebb aljpont között rendszerint kb 60 nap szokott eltelni – és a legutóbbi aljpont óta még nem telt el 60 nap 
 
(január 23. óta csak 56 nap telt el tegnap – persze előfordul, hogy korábban jön a ciklus vége, de mivel más jelek is arra mutatnak, hogy lenne hely még lejjebb, és az FOMC nap sokszor csapda, ami a következő nap zárul le, ezért gyanús nekem)

Összességében a 69000-es szint visszaszerzése jelentené a számomra azt, hogy ismét bikásra vált a BTC, addig elutasítódott erről a fontos szintről, és most egy alacsonyabb aljat és csúcsot csinált 4 óráson.
1. kép - 1 napos időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 4 órás időtáv
3. kép: 1 napos liquidation heatmap
4. kép: 3 napos liquidation heatmap
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
-liquidation heatmap-en van egy elég feltűnő sáv 68 400$-nál, amit ha kiüt az árfolyam, akkor érdekes lenne nekem (reakciótól függően) egy short

 

kriptovaluta - altcoin narratívák

Tegnap a világ legnagyobb alapkezelője, a Blackrock , bejelentette, hogy tokenizált alapot indít az Ethereum blokkláncon.

Ez természetesen nagyon bikás a real world asset (RWA) coinoknak, mint az ONDO és DUSK (mindkettőről pont ezért beszéltem korábban).

Könnyen lehet, hogy ez lesz a katalizátora annak, amit említettem, hogy elmozdul a tőke a „komolyabb” blokklánc projektek felé.

kriptovaluta - ocean

Az OCEAN eddig elképesztően tiszta belépőket adott, amiket sikerült sorban kihagynom, mert épp másra figyeltem. Szerintem nagyon tisztán alakul, ezért remélek még egy visszatesztet 0.8832-höz, és onnan longolnám a célárig.

1. kép - 1 napos időtáv, éves VWAP band
2. kép - 4 órás időtáv, havi VWAP bandek

kriptovaluta - total

A piacstruktúra továbbra is medvés (alacsonyabb csúcsokat és aljakat csinál).

Én úgy gondolom, hogy az október 23-án indult hullámnak vége, volt is egy logikus szint erre 2.64T-nél, és most visszakorrigál a 0.382-es FIB szintig, kb 2T-nél.

Ez az ötlet akkor válna invaliddá, ha a (B)-vel jelölt csúcsnál feljebb tudna zárni.

Bár nyilván a tegnapi pattanás erőt mutatott, de gyakran az FOMC nap egy csapdát nyit, és a következő nap jön az igazi mozgás.

1. kép - 1 napos időtáv
2. kép - 4 órás időtáv