2024. 02. 27.
napi riport

RÉSZVÉNYEK - S&P 500

Az S$P 500 az óriási rallija után most konszolidálódik, és elég egyértelműnek tűnő bull flag alakult kia héten eddig.

A összes esés vásárlási lehetőség az erős uptrend miatt, de én jelentős visszahúzásra már nem számítok, itt is érdemes figyelni a korábbi ellenállások áttörését, és azt is lehet longolni (buy high, sell higher), egészen 5250 körülig.

Kevéssé tartom valószínűnek, hogy megtörténik, de ha visszatesztelnénk az 5020-as szintet (korábbi zóna tetejét), az remek long lehetne.

1. kép - 1 napos időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 4 órás időtáv, havi VWAP bandek
3. kép - 4 órás időtáv + 4 órás csúcsok, éves VWAP band
4. kép - 30 perces időtáv, lokális trend
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
 
3 fő szintet figyelek, ahol érdemes nézni a reakciót longra:

-5020$ (korábbi zóna teteje) – nem valószínű, hogy eddig visszahúzna már szerintem
-5066$ -legutóbbi 4 órás ellenállási szint visszatesztje, lehetséges támasszá fordítása
5092$ – kitörés a bull flagből + korábbi 4 órás támaszszint visszaszerzése

forex - eurusd

Végre mozog az EURUSD, és ha érvényesül az én elképzelésem, akkor 2 nagyon profitábilis kereskedést is lehet rajta majd végezni a következő napokban.

Ahogy már többször volt róla szó, szerintem február 14-én megvolt egy időre az alja az EURUSD-nek, ez volt a negyedik hullám vége, és elkezdődött az ötödik hullám, aminek a célja 1.155 (ezeket a „nagy”, makró hullámokat piros számozással jelöltem).
 

Ennek a tervnek az ideális lefutása a következő lenne:

az ötödik (nagy) hullám is 5 kisebb hullámból épül fel (ez elég gyakori szokott lenni, és ugyanazok az Elliot Wave feltételek érvényesek a „kis” hullámokra, mint a nagyokra)
-az ötödik hullámot felépítő kis hullámokat lilával jelöltem a képen – az első hullám vége a csütörtöki ultra-gyanús pumpa lehetett eszerint
-ezután jön egy második, korrekciós hullám, ami ha a golden pocketig lemegy, akkor már gyanúsan közel van a narancs trendvonal visszatesztjéig (amire egyébként is számítottam)

Természetesen ez csak egy terv, megfelelő invalidációkkal – ha túlmegy az árfolyam a korábbi csúcson, mielőtt visszahúzna, az megerősítené, hogy ez a számolás helytelen, és máshogy alakulnak majd a hullámok.
1. kép - 1 napos időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 4 órás időtáv, havi VWAP bandek
3. kép - 4 órás időtáv, 4 órás csúcsok + éves VWAP band
4. kép - 15 perces időtáv, lokális trend
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
 
-jelenleg shortban vagyok, a lila trendvonal hamis kitörésére számítva, ami becsapdázza a kereskedőket – arra számítok, hogy lesz még egy utolsó visszahúzás, mielőtt az EURUSD nagyon bikásra váltana

-lehetségesnek tartok egy olyan kimenetelt is, hogy az árfolyam visszatölti a csütörtöki 4 órás kanócot 50%-ig, és utána fordul – ez a csütörtöki egy nagyon gyanús, nagyon alacsony hatékonyságú mozgás volt, és az árfolyam gyakran betölti még az ilyet, mint egy FVG-t (3. képen jelöltem piros vonallal)

-természetesen minden terv változhat a körülmények alakulása alapján, így például, ha túlmenne az árfolyam a múlt csütörtöki csúcson, visszahúzás nélkül, akkor az azt jelentené, hogy új tervet kell csinálni
 
-nem látom pontosan, hogy meddig tarthat a feltételezett visszahúzás, de arra számítok, hogy 1.077 körül már jó swing longokat lehet indítani

kriptovaluta - bitcoin

Tegnap a BTC hatalmasat mozgott, miután szombaton adott egy long triggert, hétfőn pedig sikeresen kitört a korábbi zónából.

Nyilván nem vártam egy ekkora mozgást, de a korábbi napok riportjai alapján készülni lehetett egy nagy mozgásra (ugye jeleztem, hogy ez a konszolidáció egy nagyobb mozgást készít elő, és nem érdemes az útjába állni, cserébe a  trenddel haladni egy nagyon egyszerű kereskedés lesz).

Fontos, hogy a pumpa előtt volt még egy tökéletes long trigger, amiket nagyon érdemes figyelni: a legutóbbi 4 órás csúcs visszatesztje (kék körrel kiemelve), ahonnan pattant az árfolyam.

A következő érdekes szint 57 823$ lesz, az első jel arra,hogy valami nem oké az 54 916$-os szint elbukása lenne (ennek támasznak kellene lennie, ha nem az, akkor gond van – egyben ezt a szintet érdemes figyelni long reakcióért is).

Úgy döntöttem, hogy mostantól a napi riport része lesz a Liquidation heatmap, ami nagyon sokszor ad pontos információkat arra vonatkozóan, hogy merre tart az árfolyam.

A 3 napos liquidation heatmapen (5. kép) látszik, hogy hol volt sok long stoploss, amit ki lehetett ütni, és ezzel kapta meg az árfolyam a lendületet a felfelé haladáshoz. 

A következő érdekes szint a short stopok kiütése volt 52 000 felett, itt fordulhatott volna a piac, de ehelyett még feljebb tolták az árfolyamot még több short squeezelésével (ugye ha egy short pozíciót kiütnek, akkor az egy kényszerű vásárlással jár, ami feltolja az árfolyamot).

Jelenleg nincsenek kialakult szintek a heatmap-en, ahogy a 24 óráson (6. kép) látszik is, érdemes várni ezeknek a kialakulására bármilyen új pozíció felvétele előtt.

1. kép - 1 napos időtáv, Elliot Wave számolás
2. kép - 4 órás időtáv, havi VWAP bandek
3. kép - 4 órás időtáv, 4 órás csúcsok + éves VWAP band
4. kép - 15 perces időtáv, lokális trend
5. kép: 3 napos liquidation heatmap
6. kép: 1 napos liquidation heatmap

Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:

-egy ekkora mozgás után a következő logikus lépés a konszolidáció – érdemes várni új pozíciók felvételével, mert rövid távon akárhova mehet az ár

-érdemes figyelni az 57 832$-os szintet, mivel mind a korábbi hullám -3.681-es FIBO expanziója itt van (gyakori végpontja a mozgásoknak) ÉS az éves VWAP band széle is: bármennyire is hülyeség egy ilyen erős mozgást shortolni, de ennek a szintnek a deviálása nekem egy short trigger lehet (de mindez a jövő zenéje és reakciótól függ)
 
-az 54 923-as szint újratesztelése, és sikeres pattanás esetén ez egy long trigger (legutóbbi 4 órás csúcs)

kriptovaluta - altcoin narratívák

A hétnyitás óta kiemelkedő teljesítményt adnak a mémcoinok, ami NEM jó hír az altcoinoknak – tipikusan ezeket akkor pumpálják meg, amikor más már nem maradt. 

Hozzáadva az 1 napos DEFI/DEX narratívát, amikor is pénteken pumpált az UNI/DYDX/SUSHI, és utána vissza is húztak, ráadásul az AI coinok kárára, nekem azt mutatja, hogy egyre nehezebben megy magasabbra a piac, nincs elég tőke még.

Középtávon nézve a helyzet a következő:

A meghatározó narratíva várhatóan továbbra is az AI lesz egy ideig, tehát ha felfelé megy a piac, akkor ezekre érdemes koncentrálni, és figyelni a következő coinok teljesítményét: FET, AGIX, RNDR.

Egy másik érdekes terület az ETH, ami évek óta alulteljesíti a BTC-t, és amikor pumpálni kezdett, akkor a béta coinjai (OP, ARB, stb…) túlteljesítették. Ezzel szemben most teljesen más helyzet állt elő, az ETH túlteljesíti a BTC-t, és a bétáit is, minden bizonnyal a közelgő ETH ETF elfogadása miatt.

A harmadik narratíva, amiről érdemes beszélni, a közelgő Eigenlayer coin launch előtti „béta” coinok figyelése, mint a PENDLE és az ALT.

kriptovaluta - stx

A Stacks lehetővé teszi okosszerződések készítését a Bitcoin hálózattal validálva. 
 
Okosszerződésekhez kapcsolódó dAPP-ek és szolgáltatások elsősorban az Ethereum hálózatra készültek korábban, de mióta átálltak a Proof of Stake rendszerre az ETH2.0-val 2022 őszén, azóta többen megkérdőjelezik mind a biztonságát, mind a decentralizáltságát az ETH-nak.
 

A Stacks lényegében erre ad egy megoldást, és kiváló BTC bétaként működik (amikor erős a BTC, akkor az altok közül kiemelkedően teljesít az STX). 

Egyben egy rendkívül érdekes példa, mivel majdhogynem az egyetlen coin, ami közel van a medvepiac előtti ATH-jához már, és hamarosan price discoverybe léphet.

1. kép - 1 napos időtáv, éves VWAP band (logaritmikus chart)
2. kép - 4 órás időtáv, havi VWAP bandek
3. kép - 4 órás időtáv, 4 órás csúcsok + éves VWAP band
4. kép - 15 perces időtáv, lokális trend
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
 
mivel erős trendben van, ezért kissé nehéz beszállót találni rá – én a 2.8543-as szint visszatesztjénél figyelném, és ha ad lehetőséget akkor longolnám, a másik szint a korábbi csúcs áttörése és támasszá fordítása lenne 3.1831-nél

kriptovaluta - dym

A Dymension egy RAAS (rollup as a service), aminek a segítségével könnyen indíthat bárki egy saját Rollupot, könnyebbé téve a szolgáltatása működését (mivel az így kevésbé terheli az adott blokkláncot, amin működik, így olcsóbb és gyorsabb lesz).

A DYM egy új coin, amit airdroppoltak a projekt korai használóinak, így teljesen friss grafikonja van, ahol nincsenek se ellenállások, és nagyon nehéz beárazni, hogy mennyit ér majd a csúcson – könnyűvé téve az árfolyam pumpálását.

A DYM grafikonján már most egy sor érdekes dolgot láthatunk, amiket érdemes megjegyezni:

-narancs kör + zöld nyíllal jelöltem azt a szintet, ahonnan először kitört az airdrop után, és most visszatesztelte ezt (az ilyen kitörések kiindulópontját gyakran visszateszteli az árfolyam)

-a 6.23$-os szintnél eredetileg én fordulást vártam volna az első érintésnél, de ez nem történt meg, csak egy gyenge pattanás, amivel kialakult egy aljpont, amit elvesztett majd visszaszerzett az árfolyam, ami egy jó long trigger

-lila nyíllal jelöltem a 6.531-es szintet, ami 4 órás ellenállás volt, egyben egy feltételezett 1. hullám teteje, amit most sikerült meghaladni egy golden pocket visszahúzás után – ezért vagyok longban, mert mindez feltételezi, hogy most jöhet egy 5 hullámos emelkedés

 

1. kép - 1 napos időtáv, éves VWAP band
2. kép - 4 órás időtáv, havi VWAP bandek
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
 
ideális esetben hamarosan elkezd egy trendkövető mozgást felfelé, mert bár óriási probléma nem lenne, ha bemenne a 6.531-es szint alá, de sokkal elegánsabb és könnyebb lenne a mozgás felfelé, ha enélkül indulna meg

azért is rossz lenne egy beszúrás 6.531 alá, mert 5.923 és 6.531 között ez egyben zóna is – ha visszaesik, akkor ez egy deviálás, és utána a zóna másik oldalát is deviálhatja/újratesztelheti (ez egy jó long trigger lehetne, de a mostani kereskedésem stoplossát jelentené)

-a 6.885-ös szint (korábbi nagy zóna) aljának a visszaszerzése szintén egy long trigger lehetne, mivel úgy szépen összeállna egy power of 3 setup