2024. 02. 23.
napi riport
RÉSZVÉNYEK - S&P 500
Az ES nagyon szépet rallizott az NVDA earnings után, és ezzel egyelőre megerősíteni tűnik azt, hogy a 4936,5-ig történt leszúrás február 13-án volt a korrekció vége, és most megindult 5250 felé.
A következő héten csak a csütörtöki PCE inflációs adatok tűnnek olyannak, amik megfoghatják az emelkedést, addig igazából teljesen logikus feljebb squeezelnie a piacnak.
–ha 5250-től megindulna lefelé, akkor én elkezdeném eladni a részvényeimet, mert túl nagy recessziós kockázatot látok az USÁ-ban, és rengeteget ment a piac – innen már nem indokolt a kockázat kifizetődés, pláne ha visszahúzást tervezek kb 19-20%-ot (még shortot is megfontolnék, de egyelőre azért nem teszem, mert szerintem az EURUSD bikás, ez pedig fenntarthatja a részvényeket egy darabig)
forex - eurusd
Tökéletesen követte a tegnapi elképzelést, szépen becsapdázta a kitörést longolókat.
Ezzel együtt egy visszatesztet az 1.0778-as szintig nagyon szívesen látnék, mert ez könnyen lehet az utolsó visszateszt egy komolyabb emelkedés előtt.
Főleg az lenne az érdekes, ha 4 óráig (opciólejáratig) lefelé haladna az árfolyam, majd akörül csinálna egy mélypontot, és megindulna felfelé.
1,szerintem a piac csak arra vár, hogy Európából kicsit jobb adatok jöjjenek, és mehet felfelé
2, a FED nem fog már emelni, csak a kérdés az, hogy milyen gyorsan vágnak kamatot
kriptovaluta - bitcoin
Addig igazából csak annyit érdemes tervezni, hogy egy felszúrás 52 200-ig, majd visszaesés jó short lehetőség, az alsó kanócok kisöprése (leszúr alá, majd visszaszerzi) jó long lehetőség.
Lehetséges kereskedések + amire érdemes figyelni:
2, kitör a zónából és visszaesik, tehát becsapdázzák a kitörést longolókat, ez short
3, leszakad a zóna alja, és visszatesztnél az 51700 vagy az 51 200 ellenálláss válik, ez short
4, leszakad a zóna alja, de sikerül visszaszerezni (ahogy 17-én történt), ez long lehetőség
kriptovaluta - sei
A SEI egy úgynevezett „Parallel EVM”, ami lehetővé teszi az Ethereum blokklánc gyorsítását és skálázhatóságát, hogy több feladatot láthasson el egyszerre.
Lényegében a legtöbb blokklánc túl lassú ahhoz, hogy elláthassa azokat a feladatokat, amikre szánják őket, ha elterjednek, és ezért van szükség olyan megoldásokra, mint a Sei vagy a Monad (utóbbinak még nincs coinja, de amikor elérhetővé válik, szintén nagy érdekesnek ígérkezik).
Mivel a Parallel EVM fontosságát elsősorban a fejlesztők látják, ezért nagyon nehéz nekünk, földi halandóknak átlátni, hogy mire lesz jó, de mint narratíva, jelenleg kiválóan teljesít,ezért érdemes figyelni rá.
Egyelőre én most csak a price actionnel szeretnék foglalkozni, ami azért érdekes, mert 2 lehetséges számolás is van (ez gyakran előfordul amúgy), amiket lent kifejtek.
–a piros számozásnál a 3. hullám még nem ért véget (ez azért lehetséges, mert a visszahúzás elég fura volt a kék számozásnál, tehát simán lehet, hogy 0.8849-nél csak egy átmeneti ellenállásba ütközött), és ugyanúgy 1.1014 a célára a hullámnak (viszont itt még csak a harmadik hullám ér majd véget
kriptovaluta - pyth
A Pyth Network egy úgynevezett „oracle”, ami adatot biztosít például kriptovaluta árakról decentralizált tőzsdéknek.
Sok DeFi app és decentralizált tőzsde (DEX) használja, hogy a felhasználók pontos és friss adatokat kapjanak az árakról, és ez alapján menjenek végbe az ügyletek.
Ez még önmagában nem indokolná, hogy bikásak legyünk, viszont új coinról van szó, és az új coinok mindig érdekesebbek (nincsenek olyanok, akik régebben vették meg drágábban a coint, és ahogy megy fel, eladják, hogy kiszálljanak, és a friss grafikon miatt ellenállások sincsenek).
Egyben ahogy a korábbi riportban említett Real World Assets (RWA) narratíva erőt kap, úgy vélhetőleg a PYTH is profitál majd belőle, hiszen ezek a projektek a Pyth Networkot használják (vagy a Chainlinket, de az régi coin).